• Krzysztof Dziemian

Promocja na buty nike

Nie 20% taniej, a 20% ceny właściwej. Taka promocja ukazała się ostatnio w sieci na stronie https[:]//salesnksportsqa.top/

Do całej strony kampania na facebook'u oraz sprytnie użyte przez atakujących narzędzie facebooka, które publikuje posty w Twoim imieniu. Pewnie nie zdawałeś sobie nawet sprawy, że gdzieś kiedyś logując się do gry, strony nadałeś uprawnienia aplikacji i teraz takie rzeczy naprawdę mogą się dziać.

No ale przejrzyjmy stronę.

Strona na pierwszy rzut oka wygląda ok. Bardzo fajnie napisana, prosta w obsłudze. Jest kłódeczka.


Oglądasz więc buty i po 40 minutach w koszyku masz już 4 pary. Stwierdzasz, że w sumie i tak zapłacisz mniej niż za 1 w cenie właściwej.

Przechodzisz do czekautu, w bardzo prosty sposób w jednej chwili zakładasz konto i już masz płacić przelewami24 lub blikiem! jednak jedyna forma płatności to ... karta.

Ok, taka promocja, płacimy kartą.


Wpisujesz dane, przepisujesz kod CCV klikasz piękny przycisk CONTINUE i co ? Płatność nie powiodła się. Twoja karta nie jest wspierana przez ten sklep.

Próbujemy drugą ?

Nigdy, ale to nigdy nie ulegaj takim promocjom. Przestępcy właśnie pozyskali dane Twojej karty, więc czym prędzej ją zablokuj ! Jeśli dałeś się nabrać to natychmiast.


Po czym można poznać, że to oszustwo ?

Przeglądając stronę można zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

- brak jakiegokolwiek info w zakładce ABOUT US

- brak FAQ

- brak Polityki prywatności

- w zakładce kontakt tylko formularz

- ogólnie na dole chyba wszystkie zakładki są puste...

- a może zwróciłeś uwagę, że wszystkie buty są dostępne we wszystkich rozmiarach ? Męskie 6 i Żeńskie 12.

- no i wpisując numer dowolnej karty klikając w formularz, i tak otrzymasz komunikat o błędnej płatności. Prawdziwe systemy płatności weryfikują Twoją kartę już w formularzu i dadzą znać, że taka karta nie istnieje

- kłódeczka może i była, ale jeśli w nią klikniesz zauważysz, że jej ważność to tylko 3 miesiące i została właśnie utworzona.
Jak się chronić ?

Zawsze zastanów się czy chciałbyś kupić hot-doga za 50 groszy ? Czy nie wydawałoby Ci się to dziwne ?


Weryfikuj takie promocje, poruszając się po sklepie i sprawdzając różne zakładki. Dowiedz się, czy ze sklepem można skontaktować się w jakiś inny sposób niż przez stronę.


Ustaw niski limit dzienny na karcie. Tak żeby w przypadku utraty danych karty, przeżyć do końca miesiąca.


Wyłącz integrację facebookami, z zewnętrznymi aplikacjami. https://www.facebook.com/help/942196655898243/?helpref=hc_fnavMów o tego typu atakach znajomym i rodzinie, uświadamiając ich.


A jeśli chcesz dostawać info o tego typu atakach kliknij lubię to na facebooku https://www.facebook.com/trust.evo.kd

lub dopisz się do newslettera na dole strony.


Pozdrawiam,

Krzysztof

41 wyświetleń