• Krzysztof Dziemian

Jak stworzyć silne hasło ?

Od 14 września banki uruchamiają dwuetapowe logowanie do konta. Teraz za każdy z nas dodatkowo będzie potwierdzał logowanie w ten sam sposób w jaki potwierdza inne operacje, czyli hasłem SMS lub mobilną autoryzacją.

Niektóre z instytucji finansowych oczywiście umożliwiają dodanie swojego urządzenia do zaufanych,tak aby ominąć daną procedurę, czego oczywiście nie polecamy robić nigdy.


W naszej opinii w dzisiejszej erze cyberprzestępczości, gdzie instrukcję jak włamać się komuś na jego urządzenie można znaleźć bardzo łatwo, poświęcenie kilkunastu sekund więcej na logowanie ma o wiele większą wartość niż utrata środków z naszego konta.


Banki wprowadziły procedury, ale co z pozostałymi portalami, gdzie są nasze dane, nr kart kredytowych, historia zamówień, o których lepiej żeby nikt się nie dowiedział itp. itd.

Tu najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest utworzenie silnego hasła.


Warto pamiętać, że w większości przypadków hasło, jest kluczem do naszego wirtualnego świata, do naszej internetowej tożsamości.


A więc jak to zrobić ? Zapraszam do skomentowania poniższego posta na naszym fanpage fb, a nasz chatbot prześlę Ci instrukcję.

https://www.facebook.com/trust.evo.kd/posts/369377500661676


12 wyświetlenia