• Krzysztof Dziemian

Dlaczego Twój Biznes potrzebuje ChatBota Messenger ?

Co byś powiedział, że w ciągu kilu dni możemy skonfigurować dla Twojej firmy, potężne narzędzie, które może zwiększyć sprzedaż, obniżyć koszty i znacznie poprawić jakość obsługi klienta ?


Witaj w świecie chatbotów Messenger !


Jeśli jeszcze tego nie słyszałeś, boty to najskuteczniejsze nowe narzędzie, którego brakuje Twojej firmie.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co bot może zrobić dla Twojej firmy, trafiłeś we właściwe miejsce.

Zebraliśmy listę dziewięciu powodów, dla których warto rozważyć zbudowanie chatbota już dziś.Co możesz zrobić dzięki chatbotowi Messenger:


1. Uzyskać dane subskrybenta chatbota.

Jeśli masz już wielu potencjalnych klientów i klientów wysyłających wiadomości do Twojej firmy na Facebooku, marnowanie czasu na gromadzenie danych byłoby marnotrawstwem. Gdy skonfigurujesz bota - nawet jeśli nie załadowałeś go jeszcze treścią - automatycznie zacznie przechwytywać te dane. Pozwoli to nie tylko na kontakt z tymi użytkownikami w przyszłości, ale pozwoli ci to robić masowo, bez konieczności ręcznego rozpoczynania indywidualnego wątku z każdą osobą. W ten sposób możesz łatwo dotrzeć do tych użytkowników później, jako grupa lub grupy podzielone na segmenty, aby powiadomić ich o ogłoszeniach o nowych produktach, prezentach itp.


2. Zapewnić natychmiastowe odpowiedzi.


Możesz łatwo wyposażyć swojego bota Messenger, aby zapewniał użytkownikom odpowiednie odpowiedzi na często zadawane pytania. Po pierwsze, automatyzacja często zadawanych pytań poprawi komfort użytkowania, zapewniając natychmiast potrzebne informacje. Doda również zieloną plakietkę oznaczającą ocenę „Bardzo responsywną” na stronie firmy, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie skłonnych do wysyłania wiadomości. Wreszcie zmieni skrzynkę odbiorczą w zautomatyzowany lejek sprzedaży, umożliwiając zawieranie większej liczby ofert. Użytkownicy wysyłający wiadomości do Twojej strony nie muszą czekać na godziny pracy, kiedy człowiek będzie w stanie obsłużyć ich zapytanie. Bot natychmiast dostarczy im potrzebnych informacji, co oznacza, że bez wysiłku będzie zamykać dla ciebie sprzedaż w dzień i w nocy.


3. Zwiększyć zwrot z wydatków na reklamę.


Wskaźniki, takie jak koszt kliknięcia i koszt konwersji, drastycznie spadają, gdy firmy zmieniają miejsce docelowe reklamy na Facebooku z witryny na Messengera. Zamiast kierować je na stronę docelową, reklamy te utrzymują użytkownika w ekosystemie Facebooka, kierując go do Messengera.


4. Konwertować komentujących strony na subskrybentów botów.

Bez bota nie ma łatwego sposobu na zbieranie danych lub wysyłanie wiadomości do użytkowników, którzy komentują posty na Twojej stronie na Facebooku. W przypadku bota możesz jednak skonfigurować tę funkcję, aby w ciągu kilku minut przekonać tych użytkowników do subskrybentów. W mgnieniu oka otrzymasz nowe i niezwykle skuteczne narzędzie wzrostu organicznego, które pozwala przekształcić użytkowników zaangażowanych w twoją stronę w płacących klientów. Jeden klient Chatfuel wykorzystał tę funkcję do wygenerowania ponad 4000 wykwalifikowanych leadów z postu z nagrodami, zamieniając ogromną liczbę swoich komentujących w subskrybentów chatbota.

(https://blog.chatfuel.com/this-baby-brand-is-generating-80-of-total-sales-from-its-messenger-bot/ )


5. Przechwytywać potencjalnych klientów jednym kliknięciem.


Tradycyjna metoda przechwytywania informacji o potencjalnych klientach obejmuje obszerne formularze internetowe, których ręczne wypełnienie wymaga czasu i wysiłku. W przypadku chatbota proces ten zajmuje teraz tylko jedno kliknięcie. Twój bot ma już dostęp do danych użytkownika na swoim profilu na Facebooku; po prostu musi poprosić o pozwolenie na dostęp. Stamtąd możesz korzystać z funkcji Chatfuel, takich jak wtyczka e-mail za jednym kliknięciem i wtyczka telefonu użytkownika, aby wypełnić dane kontaktowe jednym kliknięciem. Ta bezproblemowa metoda gromadzenia danych użytkownika jest prostym, ale potężnym sposobem na zwiększenie wysiłków związanych z generowaniem potencjalnych klientów.


6. Osiągnąć wyższy współczynnik otwarcia i klikalności niż e-mail.


To para statystyk na temat wiadomości chatbot, które nigdy nie przestają robić wrażenia: oferują 80% dla współczynnika otwartości w porównaniu z 20% e-mailem i 20% współczynnik klikalności dla ponad 2% e-mail. Wyobraź sobie, co może zwiększyć Twoje otwarte stawki 4x lub zwiększyć CTR dla Twojej firmy!

Kiedy twój bot wysyła wiadomości do subskrybentów, teraz znanych jako wiadomości Re-Engage i dawniej znane jako Broadcasts, są to wyniki, których możesz się spodziewać. Czemu? Ponieważ Messenger to intymna przestrzeń, w której ludzie rozmawiają z rodziną i przyjaciółmi. Nie ma folderu śmieci, a wiadomości są krótkie i słodkie, zabawne i wciągające.


7. Zmniejszyć koszty operacyjne.


Istnieją pewne interakcje z klientami, dzięki którym możesz łatwo poinstruować chatbota, aby obsługiwał automatycznie Twojego klienta. Jednym z najważniejszych jest kwalifikacja leadów. Bot może wykonać wstępne czynności, aby dowiedzieć się, które potencjalne szanse są najbardziej obiecujące, a następnie skierować tylko te perspektywy do osób, którzy mogą zamknąć umowę. Na przykład jeden klient Chatfuel obniżył koszty operacyjne o 25 000 USD miesięcznie dzięki tej technice!

( https://blog.chatfuel.com/astrology-brand-cuts-operational-costs-by-25-000-month-with-chatfuel-bot/ )


8. Integrować się z tysiącami usług stron trzecich.


Jeśli uważasz, że chatboty są ograniczone tylko do wysyłania prostych wiadomości tekstowych i obrazów, pomyśl jeszcze raz! Chatfuel pozwala na integrację wszelkiego rodzaju oprogramowania ze swoim botem, dzięki czemu możesz doładować swoje doświadczenia użytkowników. Na przykład, jeśli używasz Shopify dla swojej działalności e-commerce, możesz użyć swojego bota do wysyłania wiadomości o porzuceniu koszyka zamiast wiadomości e-mail. Jak można się spodziewać, użytkownicy znacznie częściej widzą te wiadomości i angażują się w nie, niż gdyby otrzymali te same informacje pocztą e-mail.


9. Zachwycić użytkowników przyjemną, spersonalizowaną obsługą.


Zapomnij nudzenie swoich klientów i potencjalnych klientów długimi e-mailami marketingowymi z dużymi akapitami tekstu. Dzięki chatbotom wiadomości są zwięzłe. Ten nieformalny, konwersacyjny styl komunikacji może również obejmować angażujące akcenty, takie jak GIF-y i emoji. Możesz nawet dostosować te wiadomości za pomocą danych osobowych, takich jak imię i nazwisko użytkownika, płeć lub aktualny czas, aby były bardziej przyciągające uwagę. Nie ma co do tego wątpliwości; korzystanie z wiadomości Messenger jest po prostu przyjemniejsze niż używanie długich, statycznych wiadomości e-mail.


Trudno odrzucić takie narzędzie, tym bardziej, że koszt i czas zbudowania go nie jest duży.

Jeśli chcesz abyśmy spotkali się z Tobą i wycenili Bota dla Ciebie, zapraszamy do zakładki kontakt na górze strony !


źródło:

https://blog.chatfuel.com/10-reasons-why-your-business-needs-a-messenger-chatbot/


#trustevo #chatbot #chatbotpoznan #chatfuel

37 wyświetlenia